FOTOGRAFKA%20TEREZA%20VITOULOV%C3%81%20(

Často kladené otázky

Kde se fotí děti?


Menší děti, které ještě nechodí, lze fotit i doma. Lepší je však venkovní prostřední i z hlediska rodinných fotografií. Ve většině případů jsou v bytě zhoršené světelné podmínky a méně místa.
Od jakého věku se fotí děti?


Fotím děti od 4. měsíce, kdy už pěkně pasou koníčky, vnímají hračky a jde je rozesmát. Newborn lifestyle již od narození.
Co za oblečení na rodinné focení?


Pokud fotíme celou rodinu, ideální je oblečení nějak barevně sladit. Příklad: Rodiče červená trička, holčička červenou sukýnku, rodiče bílá trička, dítě barevné atd. Pokud budeme fotit jen dítko, vezměte více oblečení, vybírat budeme i podle prostředí ve kterém budeme fotit (pokud půjdeme na louku, nebudeme fotit v zeleném tričku).
Co budu potřebovat na rodinné focení?


Určitě je třeba sebou vzít nějakou svačinu a pití. Nezapomeňte i na deku, na kterou budeme moci dítě položit, posadit. Dále nějakou hračku hlavně pro menší děti, dobře na fotografiích vypadá třeba plyšový medvěd. Může se hodit i bublifuk nebo balonky.
Kdy je nejlepší doba na těhotenské focení?


Ideální je fotit koncem 7. nebo začátkem 8. měsíce těhotenství. Bříško je už dost velké, aby pěkně vyniklo a budoucí maminka focení ještě hravě zvládne.
Kde se fotí?


Fotím pouze v exteriéru, protože možnost ateliéru nemám. Je také možnost fotit u Vás doma, podmínkou je jedna holá stěna v bytě nebo dostatečně světlá místnost, nejlépe ložnice.
Co na sebe na těhotenské focení?


Nebojte se přiléhavého oblečení ve kterém bříško pěkně vynikne ( přiléhavé šaty, obepnuté tílko, legíny nebo těhotenské kalhoty ). Krásné jsou i volnější šaty, které ve větru pěkně vlají. Barvy oblečení volte spíše světlejší a bez potisků či flitrů. Pokud plánujete vzít na focení i partnera nebo starší dítko, slaďte se do stejných barev, nebo vyberte jednu co Vás bude nějak spojovat (maminka červené tričko / tatínek červenou kravatu / dítko třeba boty nebo sukýnku) ostatní může být třeba bílé. Zda máte zájem o focení ve spodním prádle, vezměte sebou třeba bílou košili nebo šátek který přehodíme přes ramene a dodáme fotce jemnější vzhled.
Co s sebou na těhotenské focení?


Pokud máte bodýčka, capáčky, fotku z ultrazvuku. Nebo si vyrobte třeba z kartonu srdíčko a pověste jej na stuhu, kterou uvážeme nad bříško. Nápaditosti se meze nekladou. Hodit se může vše, třeba i hračka nebo věc, která je Vám nějak blízká.
Jak se nalíčit?


Doporučuji výraznější líčení. Opravdu se toho nebojte. Fotoaparát toho hodně pohltí, tím zase nechci říct, aby jste byla přemalovaná. Přirovnala bych to k večernímu líčení třeba na ples. Pudr a rtěnku vezměte i s sebou na focení, aby jste se mohla během focení dolíčit.
Co na sebe na párové focení?


Ideální je opět být sladění. Volte spíše světlejší barvy, trička bez potisků. Oblečení volte i podle ročního období. Pokud budeme fotit v lednu, šaty vezměte raději jen na převlečení, pár fotek v nich zvládneme.
Jak probíhá newborn lifestyle focení?


Focení probíhá většinou u Vás doma. Fotíme Váš život s miminkem. Fotky jsou přirozené, jemné a nenucené. Miminko nijak nepolohujeme.
Mohu si u vás zakoupit dárkový poukaz?


Ano, v případě zájmu mě prosím kontaktujte.

Obchodní podmínky

 Obchodní podmínky platné od 1.2.2021 pro párové a rodinné focení (svatby mají samostatnou smlouvu) 
 

Pokud jste mým zákazníkem, odběratelem novinek nebo návštěvníkem webu, svěřujete mi své osobní údaje. Já zodpovídám za jejich ochranu a zabezpečení. Seznamte se, prosím, s ochranou osobních údajů, zásadami a právy, které máte v souvislosti s GDPR (Nařízení o ochraně osobních údajů).

Tyto obchodní podmínky se řídí zákonem. č. 89/2012 Sb., občanském zákoníku, v platném znění (dále jako „OZ“), konkrétně do ust. § 1751 a následujících OZ. Objednávkou klient stvrzuje přijetí těchto podmínek a srozumění s nimi, stejně tak srozumění s autorským přístupem a fotografickým stylem, se kterým fotograf pracuje a nemá proti němu žádné výhrady.REZERVACE

 • Rezervovat termín si můžete telefonicky, emailem, zprávou na facebooku, instagramu nebo kontaktním formulářem zde
  na stránkách.

 • Objednáním se zavazujete, že jste se seznámili s obchodními podmínkami, stylem fotografa a s ceníkem.

 • Termín je platný až po odsouhlasení termínu focení klientem i fotografem.


ZRUŠENÍ REZERVACE

 • Pokud je focení zrušeno z mé strany, přesouvá se na náhradní termín.

 • Pokud se na domluvené focení nemůžete z jakéhokoliv důvodu dostavit, je Vaší povinností to oznámit alespoň dvě hodiny předem, focení bude zrušeno nebo Vám nabídnut náhradní termín (dle mé vytíženosti).
   

SPLATNOST A CENA

 • Cena fotografování včetně informací co je součástí jednotlivých balíčků je uvedena v záložce CENÍK.  

 • Platba probíhá převodem na bankovní účet po předání fotografií v elektronické podobě.


MÍSTO FOCENÍ

 • Fotím převážně v exteriéru po domluvě možno fotit i u Vás doma (newborn, těhotenské, …).

 • V případě, že focení bude probíhat ve vzdálenosti větší než 25 km od místa mojí působnosti je účtováno 5 Kč/km.


VÝBĚR FOTOGRAFIÍ

 • Výběr fotografií provádím výhradně já a jsou to nejzdařilejší záběry z focení, počet není pevně daný, ale vždy dostanete vše, co
  za to stojí.

 • Orientační počty fotek jsou uvedeny u každého balíčku.
   

ZÁLOHY DAT

 • Neupravené fotografie zálohuji do doby, než je hotová zakázka předána.

 • Upravené fotografie pak 6. měsíců, poté jsou mazány a nelze je po mě vyžadovat.


DODÁNÍ FOTOGRAFIÍ

 • Upravené fotografie neobsahují fotografovo logo

 • Pozdní příchod bez předešlé omluvy na fotografování není důvodem pro prodlužování časového harmonogramu focení.

 • Opozdíte-li se o více jak 20 minut bez omluvy, jsem oprávněna fotografování zrušit a ze sjednaného místa odejít.

 • Doba dodání fotografií v el. podobě je 3-4 týdny od data focení, v případně nenadálých skutečností si fotograf vyhrazuje tuto lhůtu prodloužit. 

 • Hotová zakázka se doručí klientům formou webové galerie.

 • Tištěné fotografie si můžete převzít osobně či se doručí zásilkou prostřednictvím České pošty

 • Zpracované fotografie jsou dodány ve formátu JPG v poměru stran 2:3 v plném možném rozlišení (vhodné pro velkoformátový tisk)

 • Neupravené fotografie ani RAW formáty neposkytuji.


SOUHLAS SE ZVEŘEJNĚNÍM FOTOGRAFIÍ

 • Zákazník nabývá vlastnická práva (nikoliv autorská, která náleží fotografovi).

 • Není dovoleno využívat fotografie ke komerčním účelům, propagaci či prodeji třetí straně.

 • Také není dovoleno jakkoliv fotku upravovat a prezentovat ji jako dílo fotografa (týká se i IG filtrů). 

 • Pokud si nepřejete, aby Vaše fotografie byly zveřejněny, je nutné o tom fotografa předem informovat (nejpozději v den focení). Pokud tak neučiníte, bere se to jako váš souhlas. Pokud si souhlas rozmyslíte, máte právo ho odvolat a to písemně nebo e-mailem na uvedené adrese či e-mailu v sekci Kontakt.
   

TISK FOTOGRAFIÍ

 • Fotografie jsou vyvolávány u ověřeného českého dodavatele
   

ÚPRAVA FOTOGRAFIÍ

 • V ceně focení jsou tyto úpravy: ořez, vyvážení expozice, kontrast, jas, kolorování, odstranění momentálních vad jako jsou pupínky, malé modřinky, škrábance.
   

REKLAMACE

 • Důvodem k reklamaci, není nespokojenost s vlastním vzhledem, počasí, nespolupráce při focení, ani fotografický styl.

 • Reklamace tištěných fotografií je možná pouze na základě viditelné tiskové chyby (škrábance, pruhy a jiné viditelné vady), nikoli
  v barevnosti či světlosti/tmavosti daného tisku. 

FOTOGRAFKA%20TEREZA%20VITOULOV%C3%81%20(